Technika społecznego dowodu słuszności

Technika społecznego dowodu słuszności

Przeczytasz ten artykuł w 5 min.
Technika społecznego dowodu słuszności

Technika społecznego dowodu słuszności

Uwielbiam Cialdiniego i opisaną przez niego technikę społecznego dowodu słuszności. Napisał książkę, którą sprzedaje jej tytuł „Wywieranie wpływu na ludzi”. Czy nie elektryzuje Cię sama myśl o tym, że możesz wywierać wpływ na innych? Jeżeli zajmujesz się sprzedażą to znając te zasady możesz sprzedać szynkę Rabinowi.

Niestety, nawet tak fantastyczna wiedza nie gwarantuje efektów. Książka Cialdiniego jest wspaniała, jednak z tego co wiem nie wszyscy przeczytali ją „od deski do deski”. Jeżeli nawet znajdą się takie osoby, nie wszystko zapamiętają i nie każdą technikę będą potrafiły wdrożyć.

Dlatego też chcę przybliżyć Ci techniki wywierania wpływu na klientów. Wierzę, że dzięki tym artykułom przypomnisz sobie, powtórzysz i być może zmotywujesz się do działania, tak aby opisane techniki pomagały Ci w sprzedaży.

Technika społecznego dowodu słuszności opiera się na jednym z silniejszych mechanizmów psychologicznych. Ilość zainteresowanych osób danym produktem lub usługą wskazuje na jej wartość.Wyobraź sobie taką sytuację: Jesteś w trasie, zaczynasz czuć głód. Czujesz jak w żołądku zaczyna drapać Cię niewidzialna bestia. Ślina cieknie Ci na kierownicę. Musisz się zatrzymać i zjeść talerz smacznych frytek ze złocisto przypieczonym kurczakiem.


Podaj imię:

Podaj swój email:

Zapisując się zgadzasz się z polityką prywatności.Kolejne, ciekawe artykuły
6 komentarzy
 • Bardzo dobra książka. Warto do niej co jakiś czas wracać, gdyż nawet, jeśli za pierwszym razem nie wszystko zapamiętamy, to każde kolejne jej czytanie pozwoli odkryć nam nowe obszary. A samą książkę czyta się bardzo przyjemnie i doskonale motywuje do pracy 🙂
  Vizer ostatnio opublikował..Ekstra pensja przez 20 lat…My Profile

 • Wszystkie te taktyki opierają się na dobrym zdaniu klienta na temat firmy. Dzięki opisanym powyżej sposobom w połączeniu z marketingiem szeptanym można zbudować sobie odpowiedni wizerunek, który jest (moim zdaniem) kluczową kwestią.
  Dziękuję za świetne artykuły.

 • To prawda że człowiek idzie tam gdzie większość pójdzie, ale rzadko kiedy ten inny wybór jest o wiele lepszy niż standardowy. Trzeba też czasami się zastanowić czy akurat to mi jest potrzebne i za taką sumę.

 • Jeśli chodzi o pisanie samodzielnie komentarzy do treści na blogu to spotykam to na porządku dziennym. Sprawdzić nie jest zbyt trudno czy pisał to ktoś obcy..

 • Patent stary jak świat 😉 Grunt, żeby opinie były prawdziwe. Ściemę można wyczuć na kilometr 😉
  Ania ostatnio opublikował..Te 4 błędne opinie o ubezpieczeniach na życie być może podzielasz!My Profile

 • Opisana przez Ciebie technika działa szczególnie, jeżeli chodzi o referencje. Dodatkowym elementem podkreślającym wiarygodność jest możliwość samodzielnego wpisywania rekomendacji jak np. komentarz na blogu.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Najskuteczniejsze techniki sprzedaży na Allegro

Przeczytasz ten artykuł w 6 min.W dzisiejszym artykule chcę odpowiedzieć...

Zamknij