Najskuteczniejsze techniki sprzedaży na Allegro

Najskuteczniejsze techniki sprzedaży na Allegro

Przeczytasz ten artykuł w 6 min.

techniki-sprzedaży-allegroW dzisiejszym artykule chcę odpowiedzieć na pytanie jednej z czytelniczek blogu Perswazja W Sprzedaży. Klaudia zapytała o skuteczne techniki sprzedaży na Allegro:
Jestem osobą która dopiero zaczyna swoją przygodę z Allegro. Chciałabym się dowiedzieć które z technik sprzedażowych są najskuteczniejsze?
Gdy zaczynasz przygodę z Allegro tak naprawdę czujesz się jak ktoś, kto uczy się chodzić w otoczeniu osób, które świetnie radzą sobie ze sprintem. Chce Cię jednak pocieszyć: każdy mistrz zaczynał od podstawowych kroków.

Jak sprawdzić czy produkt będzie się sprzedawał?

Według mnie najważniejsze na początku jest badanie rynku. Na czym ono polega? W najprostszej wersji warto odpowiedzieć sobie na dwa ważne pytania:
– Kto jest moim klientem? (czy ta osoba kupuje na Allegro, czy jej główną kategorią jest cena, w jakim jest wieku, jakie ma problemy, jakie są jej cele)
– Czy mój produkt się sprzedaje?

Im mniej konkurencji tym lepiej. BDURA!
Podaj imię:

Podaj swój email:

Zapisując się zgadzasz się z polityką prywatności.Kolejne, ciekawe artykuły
7 komentarzy
  • O niektórych działaniach nie miałem pojęcia. Pora zwiększyć obroty sprzedażowe. Bardzo dziękuje za ten krótki poradnik.

  • O niektórych działaniach nie miałem pojęcia. Pora zwiększyć obroty sprzedażowe. Bardzo dziękuje za ten króki poradnik.

  • konkretny i ciekawy post. Wystawiałem nie raz produkty na allegro i często gęsto aukcje kończyły się fiaskiem a mi pozostawało tylko płacić prowizje od sprzedaży. Wydawać by się mogło, że sprzedaż to bułka z masłem, wystawić i już – gotowe, ale to jednak głębszy mechanizm. Dzięki za ten post.

  • A no właśnie to bardzo ciekawe jak to jest, że tak wielu z nas udaje się tak szybko coś sprzedać na allegro? Z tego powodu, że produkt jest w korzystnej cenie, czy z tego powodu, że dobrze się zareklamowaliśmy. Od reklamy zależy bardzo dużo, to w jaki sposób ja przygotujemy ma wpływ na to czy uda nam się co sprzedać czy tez nie.

  • Ciekawy artykuł możliwe że będę niedługo rozkręcał mały biznes.

  • Przydatne informacje – jednak należy sobie prosto powiedzieć allegro staje się coraz droższą witryną na którą ludzie nie mają czasu tylko poszukują informacji i produktów w sklepach internetowych. Stronę dodaje do ulubionych i będę poczytywała artykuły.
    Aleja Kwiatowa ostatnio opublikował..Kubek z pokrywką LOVE – 20,00 złMy Profile

  • Całkiem ciekawy artykuł, zainteresował mnie na tyle, że zajmę się następnymi. Niby podstawy podstaw ekonomii, ale podane na talerzu i w przystępny sposób za co dzięki. Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dlaczego prowadząc webinar poprawiasz dykcję?

Przeczytasz ten artykuł w 1 min.Dlaczego prowadząc webinar masz szansę...

Zamknij