Email i komunikacja w przedsiębiorstwie

Email i komunikacja w przedsiębiorstwie

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.

Na jednej z amerykańskich uczelni postanowiono odpowiedzieć sobie na pytanie Czym różnią się negocjacje twarzą w twarz od tych, które są prowadzone za pomocą poczty email? Okazuje się, że relacje budowane twarzą w twarz sprzyjają osiąganiu lepszych wyników.

Gdy studenci porozumiewali się wyłącznie za pomocą poczty email ich komunikacja dotyczyła wyłącznie kwestii związanych merytorycznie z dobijaniem targu. Nie prowadzono luźnej, budującej relacji rozmowy, która jest standardem w początkowej fazie negocjacji. Okazuje się, że osoby komunikujące się wyłącznie za pomocą maili nie nawiązują bliższych relacji.

Prawdopodobnie uświadamiasz sobie, że jedno z najsilniejszych praw perswazji mówi: osoby, które Cię lubią zrobią dla ciebie więcej.


Podaj imię:

Podaj swój email:

Zapisując się zgadzasz się z polityką prywatności.Kolejne, ciekawe artykuły
5 komentarzy
 • @Lechu Jak to zastosować? Stosować wtedy kiedy się da zastosować. Wiem, że są osoby, które pracują praktycznie w 90% przez internet i wszystko właściwie wychodzi. Osobiście ciągnie mnie do spotkań na żywo. Bardziej napisałem ten post pod przedsiębiorstwa, które mogą organizować spotkania na żywo a spotkania face to face powinny być u nich normą. Niestety często wybierają email, pomimo, że koleżanka jest za plecami.
  Mirosław Skwarek ostatnio opublikował..Email i komunikacja w przedsiębiorstwieMy Profile

 • Hej Paweł, większość takich komentarzy nie ma mojej akceptacji. Myślę (wierzę w to) że Adrian napisał go od serca. Odnośnie emaili to gdy współpracowałem z pewną firmą komunikowałem się wyłącznie poprzez email. Uważałem wtedy jedną osobę za bardzo chłodną, bez emocji. Gdy rozmawiałem na Skypie było już lepiej. Gdy spotkałem ją „na żywo” moje zdanie o niej zmieniło się o 180 stopni. Wtedy zrozumiałem jak może różnić się postrzeganie innej osoby na zasadzie email a spotkanie na żywo.
  Mirosław Skwarek ostatnio opublikował..Email i komunikacja w przedsiębiorstwieMy Profile

 • Fajne, ale jak to zastosować w praktyce?
  Lech Baczyński ostatnio opublikował..Złotemyśli – nie ucina się kurze złotych jaj…My Profile

 • Witaj Mirku,
  masz rację i nie ma co z tym dyskutować. Prawdziwe relacje budujemy na żywo. A przez maila – jak napisałeś – można świetnie załatwiać sprawy, powiedzmy, techniczno-formalne.
  Zaletą maila jest to, że mamy historię korespondencji. Do której w każdej chwili możemy wrócić. A jeśli była to rozmowa face to face, to możemy coś źle zapamiętać, albo może dojść później do nieporozumienia. A trudno w czasie rozmowy ze współpracownikiem robić notatki i obustronnie je podpisywać 😉

  Paweł Krzyworączka

  PS Rozważ wyrzucanie spamerskich komentarzy, które nic nie wnoszą. Oczywiście mam na myśli ten komentarz znajdujący się obok mojego. Wygląda tak, jakby zostawił go robot / program, a nie człowiek.
  Paweł Krzyworączka ostatnio opublikował..Co to jest pozycjonowanie?My Profile

 • Bardzo dobry artykuł. Dzięki
  ebiznes Adrian Kołodziej ostatnio opublikował..Adrian Kołodziej Opinie – Strategie Ruchu 2.0My Profile

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Eksperyment z SeoSklep24

Przeczytasz ten artykuł w 1 min.Co z tego, że masz...

Zamknij