3 strategie radzenia sobie z konkurencją na Allegro

3 strategie radzenia sobie z konkurencją na Allegro

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.

Dostaję coraz więcej pytań dotyczących tego jak poradzić sobie z konkurencją, która walczy ceną na Allegro. Jest takie amerykańskie powiedzenie – nie ucz się tańczyć dwa dni przed studniówką. Chodzi o to, że większość osób zakładających biznes na początku zaczyna od sprzedaży a potem zadaje sobie pytanie jak pokonać konkretny problem?

Ludzie, którzy konkurują ceną robią tak dlatego, że nie znają innych sposobów sprzedawania swoich produktów. Jeżeli przykładowo szukam dobrego aparatu fotograficznego, ale kompletnie się na nich nie znam nie zacznę zakupów od Allegro, tylko od Google. Wpiszę w wyszukiwarkę frazę aparaty fotograficzne jaki wybrać? Lub – aparat fotograficzny opinie.

Prawdopodobnie trafię na forum lub bloga. Gdy znajdę właściwą podpowiedź i będę wdzięczny osobie, która mi jej udzieliła z dużym prawdopodobieństwem będę chciał kupić aparat od niej. Problem jednak w tym, że Ci którzy piszą dobre i wartościowe blogi nie zawsze mają smykałkę do interesów. Z drugiej strony Ci, którzy założyli firmy nie mają czasu pisać blogów, gdyż ciągle zmagają się z problemami w firmie. Co zatem możesz zrobić?


Podaj imię:

Podaj swój email:

Zapisując się zgadzasz się z polityką prywatności.Kolejne, ciekawe artykuły
6 komentarzy
 • Witam miałem podany problem jak zakładałem swoją działalności ale na szczęście wystarczyło dobra firma od pozycjonowania i wszystko ruszyło pełną parą

 • Wypozycjonowanie bloga na taką frazę jest tak samo trudne jak wypozycjonowanie naszego sklepu – więc jaki sens?
  Novoslim ostatnio opublikował..O NovoslimMy Profile

 • Chodziło mi raczej o to, że z tego wpisu można tak wywnioskować, zakładamy bloga i konkurencje mamy z głowy. Ale taki blog musi stać się najpierw wartościowy i ściągnąć spory ruch, aby zaczął przynosić swojemu twórcy jakieś korzyści, a to nie jest już takie proste.
  Dariusz Dahm ostatnio opublikował..Kto ma pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu z tramwajemMy Profile

 • Darku, blog nie jest lekarstwem na wszystko 🙂 Możesz równie dobrze reklamować się lokalnie (prasa, banery, ulotki itd.) Nie zapominajmy, że to także daje efekty. Jednak blog i lista mailingowa stają się z czasem najtańszą formą reklamy.
  Jeżeli chodzi o blogi, to według pewnych wyliczeń największą szansę na sukces i dochód mają blogi, które w aktywny i wartościowy sposób wytrzymały 33 miesiące.
  Mirosław Skwarek ostatnio opublikował..3 strategie radzenia sobie z konkurencją na AllegroMy Profile

 • Strategia A będzie najcięższa do zrealizowania bo to zajmuje czas. Strategia B wydaje się szybka i niezbyt droga.
  Slawoo ostatnio opublikował..Budowanie relacji poprzez email marketingMy Profile

 • Wychodzi na to, że blog jest lekarstwem na wszystko. Po przeczytaniu tego wpisu wiele osób pomyśli, że wystarczy założyć bloga i po kłopocie i konkurencji. Tak kolorowo to niestety nie jest.

  Założenie bloga prosta sprawa, napisanie porad można zlecić lub jak ktoś ma rękę do pisania samemu napisać. Problem pojawia się dopiero w momencie kiedy włożyliśmy dużo pracy w stworzenie bloga, a na niego nikt nie wchodzi.

  Sprowadzenie ruchu na tego bloga, dużego ruchu, daje dopiero pożądane efekty. No i tu pojawia się problem, bo nie jest to aż takie łatwe, może sporo kosztować i nie przynieść do końca pożądanych efektów.

  Kolejne dwa punkty na pewno będą skuteczne,ale mogą okazać się kosztowne. W końcu wykończenie konkurencji bezcenne.
  Dariusz Dahm ostatnio opublikował..Egzamin praktyczny – zadania w ruchu drogowymMy Profile

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak utworzyć ofertę na Facebooku

Przeczytasz ten artykuł w 1 min.Facebook po wejściu na giełdę...

Zamknij